Kısmet Açma için Yapılması Gerekenler

kısmet açma

Merhaba.

Pek çok insan bu günlerde kısmetsizlikten şikayet etmektedir. Bazıları maddi kısmetinin bazıları manevi kısmetinin kapanmış olduğunu söylerler. Ellerini neye atsalar kuruttuklarını söyleyerek bize gelirler ve kısmet açma duaları ile ilmimizden nasiplenmek isterler. Öncelikle kısmetsizliğin çeşitli sebepleri vardır. Bir adam/kadın küfre girmişse ve Allah c.c. onun kısmetini kapamış, nasibini azaltarak cezalandırmış olabilir. Böyle bir kısmet bağını çözmenin tek yolu o kişinin Allah c.c.’ya yakarması ve içtenlikle tevbe etmesidir. Bu gibi bir durum olduğu düşünülüyorsa yapılacak başka bir iş yoktur. Fakat kısmet nevilerinde çoğu kez sıkıntı kişiye tasallut olmuş cin ve bu cinleri besleyen büyülerden mütevellittir.

Cin musallatında kısmet açma

Cin enzalarından İbnül Kerkes bir gün çölde yol alır iken kendini çölün ateşine teslim etmiş bir yabancı görür. Selam vererek yabancıya şehre böylesi yakın bir yerde neden bitap bir biçimde eceli çağırdığını sorar. Kişi önce “sen var git yoluna ben gideyim yoluma” der. Kerkes Efendi Müslüman Müslüman’a sırt dönmez diyerek adamın kederini öğrenmek ister. Israr üzerine adam “ben artık cesetten farksızım. Ne hanımım ne dirhemim var. Bağ kursam kurur, sur diksem çöker, altın bulsam toprak olur. Vallahi bende çare yoktur” diyerek derdini beyan eder. Kerkes Efendi oracıkta adama musallat olup avret yerinden omuzundan ve kafasının tam tepesinden ona sülük gibi diş geçirip kanına tüküren 3 şeytanı (kötü cin) fark eder. Adama bu hali anlatınca adam Kerkes Efendi’ye çaresini bilip bilmediğini sorar. Kerkes Efendi adamı evine konuk edip bitkinliği geçene dek yedirir, içirir. Ona her gün kısmet açma duaları okuyup kendi mümin taifeleri ile adamın azalarına yerleşen şeytanilerin soyunu kurutur ve adamın düşünce ve azalarını kirleten bu şeytanları 41 gün içinde yakıp bertaraf ederek köpek misali yalvaracak hale getirir. Sonrasında bu kişi evinin olduğu memleket olan Habeş diyarına yol alır. Orada kazandıkça kazanır. Eşler ve altınlar içinde büyük bir ticaret kervanı kurar. Bu olay Kerkes Efendi’nin Tıbbül Legaşeh isimli eserinde yer bulmaktadır.

Bu minvalde anlayacağınız gibi kardeşlerim dermansız dert yoktur. Kendinizi çöllere, yalnızlıklara, bunalım ve buhran çukurlarına atmak yerine önce Allah c.c.’ya sonra ilim sahiplerine güvenin ve ilmi ehline emanet edin. Cahilce ve sapıkça tariflerle ne kısmet açma duaları yol bulur ne de dermana erilir. Bizler sure, ayet, vefk ve yardımcıları bu işlere Allah c.c. icazet verirse vekil kılarız. O Allah ki ol dediğini oldurur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Post Navigation