Büyü Nedir? Büyü Nasıl Bozulur?

Büyü Nedir? Büyü Nasıl Bozulur?

Black_hand

 

Merhaba dostlarım.

 

Bugün sizlere büyü denen kafir oyununun detaylarını aktaracağım Allah c.c. Nun izni ile. Kardeşlerim… Büyü şerde bir amaç değil sadece araçtır. Bunu çoğu kardeşimiz bilememektedir. Büyü denen melanet insana musallat edilmek istenen cinleri ifrit ve çeşitli şerli yaratıkları insanın ruhuna mühürlemek ve o yaratıklar zorla veya çirkin bir azıkla orada beslemek için kullanılır. Öyle ki Her büyü bir cin musallatıdır. Yada başka bir mahlukatın. Ancak her musallat bütü değildir. Çünkü musallat olan şerliler her daim büyü yoluyla yönlendirilmiş olmayabilir. Bize en çok sorulan sorulardan biri büyünün nevisi yani ne olduğuna dairdir. Kardeşlerim daha öncede belirttiğimiz gibi büyü insan ile şer arasındaki bir bağdır. Ve bu bağı bozmak büyü bozmak ve cini zelil edip def etmek ile olmaktadır. Bu hususta bazı kaynaklarda büyü bozmanın günah olduğunu yazanlar olmuştur. Bu cüheyla sürüsü ne peygamber efendimiz s.a.v. İn başına örülen büyü illetinden habderdardır. Nede Allah c.c. Nun Nas felak ve cin surelerinden haberdardır. Belli ki bakara ve ayetel kürsi (kürsi ayetleri) ilede haberdar değillerdir. Öyleyse onlar apaçık cahillerdir! Onlardan ve cüheyla söylemlerinden ruhunuzu ve aklınızı mukayyet kılmanız gerekir.

 

Bu hususda büyüyü bozdururken yapılan işlemlere takva’nın ehemmiyeti için dikkatli davranmak gerektiği yatsınamaz gerçektir kardeşlerim. Büyü bozmak basma kalıp işlerle yapılmaz. Sirke veya papaz da yardım alarak hiç yapılmaz. Heleki papazdan yada musevi din adamından yardım almak külliyen küfre girmek için mâzallah bir basamaktır.  Kardeşlerim! Sizleri “papaz büyüsünü papaz bozar” “düğüm büyüsü şöyle bozulur” gibi cahil ve kafirce sözlerle kandırmaya meyledenleri Yâ Kâhhar azze ve celle hazretlerine bırakın. Zira dini müslim takvayi kamil olan ne papazdan ne şamandan deva aranmaz. Onun devası yüceler yücesi Allah c.c. Da dır. Hiç şüphesiz her derdin devası yanlız ve yanlız Allah c.c. Dadır. Allah c.c. Nun ilmi ayet sure ve müvekkilleri ve bizler bu işe bir vesileyiz.

 

Bir başka husus ise büyünün nasıl yapıldığı yani büyü nasıl yapılır? Sorusudur. Elbette biz bu şer yöntemlerini öğreten aybaz ve kafirlerden değiliz hamd olsun. Velev bir büyüyü bozarken büyünün ne tip bir büyü olduğunu bilmek faide sağlayabilmektedir. Misal vermek gerekirse kan kullanılan bir büyü idrar veya dışkı veya yağ kullanılan büyülerden daha farklıdır. Yine büyünün yapılış şekline göre bağlanmış olan şerr-i varlık ve onun hükmüde farklılık gösterir. Allah c.c. Bizleri bu tür kafir oyunlarından ve gafletten muhafaza eylesin. Amin.

 

Bir büyü etkisinde olan kardeşimize önerimiz kesinlikle ehil olmayan ve kulaktan duyma kişi ve bilgilerle amel etmemeleri ilmi ehlinden sormaları gerektiğidir. Daha detaylı bilgi almak için bize çekinmeden ulaşabilirsiniz kardeşlerim. Allah c.c. Nun rahmet ve bereketi üzerinize olsun.

 

İletişim:

havasalimi@yandex.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Post Navigation