Havas Malzemeleri

havas malzemeleri

Merhaba dostlarım.

Bugün sizlere havas malzemeleri ve bu malzemelerin majikal çalışmalarda nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vereceğim. Kardeşlerim havas derya denizdir. Ne sonu vardır ne başı. Havas dediğimiz ilimlerin genel ismidir. Bu haseple pek çok alt ismi vardır. Dolayısıyla farklı amaçlar için çok çeşitli havas malzemeleri mevcuttur. Bugün sizlere bu havas malzemeleri ve işlevlerinden bahsedeceğim.

Sembollü Örtü: Çeşitli majikal semboller barındırır. Bu örtüye çeşitli okumalar yapılır. Kumaşı da özeldir. Bu örtü ile yapılan okuma ve davetler daha seri sonuçlanır ve kişi Allah c.c.’nun izniyle korunmuş olur.

Çan: Davetlerde kullanılır. Varlığın gelmesi ve geldiği zaman açıkça bir işaret vermesi amaçlı kullanılır. Genelde okumalarda çalışmaya başlamadan evvel bir kez çalındığı görülür.

Süpürge: Tarçın ve vanilya ağacı dallarından yapılan çalı süpürgesi sarf-ı ummar yapıldıktan sonra odayı kabaca süpürerek tüm varlık ve enerjileri oda dışına yollar. Tarçından yapılan, hava ve su grubu kimseler için, vanilyadan yapılan toprak ve ateş grubu insanlar için uygun düşer.

Kaseler: Çeşitli dualar yazılarak ya da kağıttaki dualar su ile bozualarak şifa vb. amaçlarla suyu içileceği zaman kalaylı okunmuş kase kullanılmalıdır.

Kutular: En kıymetli havas malzemelerinizi koyabileceğiniz otantik işlemeli ahşap ve metal kutular hem malzemenin bozulmasını önleyecektir hem de ilmin gelenekselliğini devam ettirecektir.

Kazanlar: Çeşitli kaynatma ve pişirme işlerinin yapılması için geleneksel ve uzun süre kaynatmaya dayanıklı kara kazanlar, gerek mürekkep yaparken gerek şifalı bitkilerin özünü ayrıştırırken her daim kullanmanız gereken havas malzemeleri arasındadırlar.

Kadehler: Okunmuş işlemeli geleneksel kadehler bu işin geleneğinde olan eşyalardır.

Sehpalar: Yine Davud a.s. ve Süleyman a.s.’ın yıldız ve motiflerinin işlendiği ahşap geleneksel sehpalar, okuma ve düzenleme işlerinizde yardımcınız olacaklardır.

Asalar: Havastan çok batı majisinde yeri olan ve enerjiyi yönlendirmek için kullanılan asalar, kirazdan ut ağacına kadar her çeşidi mevcut olup kişiye özel olarak çeşitli dua ve surelerle hazırlanır. Havasta çok nadir yeri olsa da imaje etmede yardımcılardır.

Keseler: Bir mekana gidileceği zaman havas malzemeleri ufak, kadife ve deri keselerde taşınmalıdır. Havas malzemeleri plastik bazlı ve sunî keselere ya da kaplara konmamalı ve malzemeler karıştırılması gerekse bile taşınırken birbirine değmeden ayrı keselerde taşınmalıdır. Kişinin zevkine göre deri kadife veya kumaş olabilir.

Banyo Gereçleri: Çeşitli şifalı bitkiler ve tuzlar insanı rahatlatır. Bu etkilerin en üste çıkması içinde banyo eşliğinde kullanılmaları önerilir. Her çeşit doğal banyo kürü, şifalı banyo ot ve tuzları ve sabun ile şampuanları için bizden bilgi alabilirsiniz. Kendi kafanıza göre karışımlar hazırlamanız ruhen ve bedenen zararlara yol açabilir. Bu mevzu Arapların simya ilminde bahsedilen çoğu kimse için önemsiz görülen mühim bir mevzudur. Banyoda kullanılacak havas malzemeleri göründüğünden daha önemlidir.

Defter: Her türlü notlarınızı alacağınız deri, kumaş vb. kaplamalarla süslenmiş, işlemeli defterler alimlerin dahi geçmişte o zamanın şartlarıyla kullandığı mühim eşyalardandı.

Şişeler: Okunmuş suları, özel sıvıları ve yağları saklamanızı sağlayan dayanıklı ve renkli otantik mantar kapaklı cam şişeler kesinlikle pet şişelerden daha etfaldir.

Mumlar: Her havas mevzusunun renkleri vardır. Mumlar ise aydınlatma için şarttır bu haseple her mum, yapılan meselenin rengine uygun olmalıdır. Yine herhangi bir renk içermeyen saf balmumu mumlar da her havas erbabının elinin altında olmalıdır. Yine erkek ve kadın şekilli mumlarda bu ilmin mevzularında geçen meselelerdendir. Dilerseniz doğal bitkisel mumlar ve kendinden kokulu yine bitkisel mumlarla ilgili de bilgi alabilirsiniz. Unutmayın sevgili kardeşlerim, mumlar havas malzemeleri arasında en önemli olanlardır.

Cübbeler ve Pelerinler: Havas da kullanılan cübbeler normal imam cübbesine benzemez. Tek parça ve kapüşonludur. Beyaz, siyah, kırmızı, mor ve yeşil olmak üzere 5 çeşit cübbe her uygulamada lazım olmaktadır. Bazı davetler ve uygulamalar siyah rengi, bazıları beyaz rengi, bazıları yeşil rengi, bazıları kızılı veya moru şart koşar. Bu uhrevilerin ruhani zevklerindendir.  Bu konu Gazalî hazretleri tarafından da çokça anlatılmıştır. Düzgün yazı yazmak, doğru mürekkeple yazmak, doğru kıyafetle amel etmek gerekir. Bu yüzden cübbe ve pelerinler en öneli havas malzemeleri arasındadırlar.

Küreler: Kişinin kendine en uygun taşta beş adet alıp Süleyman a.s.’ın yıldızı çevresine dizip okuma yapması, Allah c.c.’nun izniyle seriliği ve kuvveti arttırır. Böylece çok daha ağır davet ve uygulamaları kolay ve hızlı bir biçimde yaparız.

Sarkaçlar: Telekinezi ilminde kullanılan önemli aletlerdir ve kişinin telekinezi yeteneğini geliştirmesini sağlar. Lapis lazuliden kurşuna, altından granite kadar her malzeme ve türde sarkaç mevcuttur. Kişi kendine uygun olan malzemeyi tercih etmelidir.

Rün Taşları: Eski bir bakım metodudur. Ametistten kristale kadar çeşitli rün taşları mevcuttur.

Cin Tahtası: Üzerinde harfler ve semboller bulunan ve çağrılan cinin alenen cevap vermesine yardımcı olan bir yöntemdir. Bunu kullanmak için ehil olmak gerekir.

Davet Aynası: Özel bir aynadır mendel vb. sistemlerde kullanılır. Özellikle şahsi mendelde önemlidir. Bu tarz havas malzemeleri ehil kişiler tarafından kullanılmazlarsa kötü sonuçlara yol açabilirler.

Melek Taşları: Batı ve Doğu’nun harmanı bir şifacılık yöntemidir. Manyetizm ile alakalıdır.

Reiki Taşları: Doğu temelli manyetizm kökenli bir şifa çalışmasında kullanılan taşların genel adıdır.

Elimizde bu ve benzeri havas malzemeleri, her çeşit değerli taş örneği ve taşlı mücevher, havas ve şifacılıkda kullanılan her türlü bitki ve buhur, doğal tütsü ve buhurdanlık, özel kolye, yüzük ve tılsımlar, özel def ve flüt (ut ağacı ve bambu), her çeşit bitkisel ve saf yağ ve yağ karışımı ve esans ya da özel yapım parfüm ve feromon, özel tasarım halılar, gerçek kartal, hindi veya tavuskuşu kalem, havas için özel olan mürekkepler mevcuttur. (Altın varaklı süslemeler için altın mürekkebi de elimizde mevcuttur.) İsteğe özel tasarlanan mühürler, renk renk mühür mumu ve özel parşömen kağıtlar ve yukarıda listenen havas malzemeleri hakkında daha fazla bilgi almak ve kaliteli malzemeyi okunmuş halde edinmek için bize ulaşın sevgili kardeşlerim. Benim de evimde kullandığım bu havas malzemeleri, ruhu iyi kalbi temiz olan herkese verebileceğimiz, yurtdışından birinci kalite getirttiğimiz malzemelerdir. Selametle.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir